8 items tagged "Služby"

 • Alfa Human Service - pomáháme pečovat

   

  Aktuality

  Tradiční adventní dílna Alfy se blíží!

   

  Chcete si vlastnoručně vyrobit adventní dekoraci, která Vám provoní domov a přinese vánoční atmosféru?

  Přijďte 30. 11. od 17 hodin do našeho Alfa centra - ale pozor, prosíme, dejte nám vědět předem, abychom měli dostatek materiálu pro každého!

  2. workshop v Senátu přinesl naději na změnu pro pečující

   

  31. 10. 2017 se v Senátu konal  již druhý workshop pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horské "Pečujme o své pečujcí tady a teď". Všichni odcházeli s nadějí, že se ledy konečně pohnou:)! Koukněte, o čem se diskutovalo do sekce Pro média.

  Nová skupina kurzu Trénink paměti od listopadu

  Pro velký zájem bude od listopadu otevřena další skupina kurzu Trénink paměti. Kromě čtvrtka tedy budou senioři procvičovat šedou kůru mozkovou i v pondělí odpoledne!

  Trénink paměti pro seniory má 1. hodinu za sebou

  Kurz tréninku paměti odstartoval 5. 10. ve dvou skupinách zájemců. Alfa centrum se zaplnilo zájemci o zlepšení paměti a psychické kondice a pod jednou střechou se tak najednou sešlo hned několik generací: od dětí v Alfíku až po seniory na kurzu:)!  

  Navštivte kroužek Poznej svou sílu!

   

  Kroužek je koncipovaný pro děti, kterým pomáhá zvládat jejich emoce, umožňuje jim poznat a ovládat vlastní sílu a je propojen se základními prvky sebeobrany.

  Více informací: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

  Školní rok 2017/18 začal!

  Vítáme všechny "malé i velké" zpátky po létě. Dětská skupina Alfík i Komunitní centrum Alfa jsou Vám k dispozici:) 

  Informace o nových kroužcích a aktivitách naleznete na našem webu v průběhu září.

  Ahoj léto, ahoj prázdniny!

   

  Užijte si krásné léto a prázdniny!!

  Prázdninový provoz DS Miniškolka Alfík:

  3. - 17. 7.

  21. 8. - 3. 9.

  Samozřejmě jen ve všední dny:)

  Jdete také na Veletrojku?

   

  8. 6. 2017 se na náměstí Jiřího z Poděbrad již každoročně koná veletrh sociálních a návazných služeb na Praze 3 s názvem "Veletrojka". Alfa tam opět bude - zastavte se u nás na stánku!

   

   

  Alfa jako spoluorganizátor workshopu v Senátu Parlamentu ČR

   

  Společně s 1. místopředsedkyní Senátu Mgr. M. Horskou uspořádala AlfaHS 18. 5. 2017 workshop na téma "Podpora dlouhodobě pečujících a její vliv na rodinu". Program workshopu, stejně jako shrnutí hlavních tezí jsou k dispozici na našem webu v sekci Pro média. Workshop se setkal s velkým zájmem a věříme, že se podaří uskutečnit jeho pokračování.

  Den rodiny připomněla konference INFORMAL!!! v Ostravě 

  Víte, že 15. 5. je mezinárodní Den rodiny

  U této příležitosti se v Ostravě konala zajímavá konference INFORMAL!!!, jejíž příspěvky spojovalo jediné téma: podpora neformálních pečujících.

  Prezentace budou zveřejněny na FB profilu pořadatele - Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity.

  Workshop Bojujte s nemocí, ne s financemi 

  Zajímá Vás workshop pro neziskové organizace a sociální podniky, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením a handicapované drobné podnikatele?

  Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Vás zve, stačí potvrdit účast do 19. 5! 

  www.srdcervaci.cz 

  Dětská skupina Alfík pokračuje i v příštím školním roce 

  Víte, že do naší dětské skupiny Alfík přijímáme děti již od 2 let?

  Už rok jsme tu pro Vás a Vaše děti, přijďte se podívat a třeba se i přihlásit! Na rok 2017/18 máme ještě volná místa.

  Připravujeme květnový psychorehabilitační pobyt pro rodiny s dětmi se ZP 

  Jaro už se pomalu hlásí a my na květen připravujeme pro uzavřenou skupinu z Dobříše pobyt pro rodiny s dětmi se ZP opět ve Střelských Hošticích. 

  Máte také jako skupina zájem o pobyt?Napište nám, víme, jak na to.

  PF 2017

   

  Krásné prožití vánočních svátků a jenom to dobré v novém roce Vám všem přeje tým Alfa Human Service!

   

  Tradiční vánoční dílna v Alfě ťuká na dveře!

   

   

  Moc se na Vás těšíme 16. 12. 2016 od 15 hodin! Přijďte si vyrobit vánoční dekoraci nebo jen tak posedět, popovídat a udělat si vánoční náladu. Větve už nám voní v kanceláři, svíčky jsou připravené, tak neváhejte a zastavte se!


  Jak podpořit svoji psychickou stabilitu při onkologickém onemocnění?

  Jak účinně "vypnout" a relaxovat?

   

  Odpovědi na tyto a další otázky byly cílem dvou dvoudenních workshopů Den pro sebe pro onkologicky nemocné pacientky a jejich blízké v Satalicích v říjnu a listopadu. Workshopy, které vedla Martina Chmelová z Alfy pořádala Onko Unie, o. p. s. si od účastnic vysloužily jedničku s hvězdičkou!

  Chcete se také naučit efektivně relaxovat? Přijďte na Den pro sebe 30. 11. v Alfa centru a tajemství Vám prozradíme!

   

  Pěvecký sbor Dábrlíbap vytvořil úžasnou atmosféru benefičního koncertu

   

  Koncert pro Alfu v rámci Večerů u kapucínů si všichni návštěvníci opravdu užili! Vzhledem k "dušičkovému" datu 2. 11. byla tématem písní Láska a smrt, ale smutný z koncertu neodcházel snad nikdo.

  Moc a moc děkujemeza podporu, výtěžek dobrovolných příspěvků kapucínovi do kapuce během koncertu 5 818 Kč bude využit na workshopy Den pro sebe - už se těšíme na ten další!!

   

     
   

   "PODPORUJEME TY, KTEŘÍ PEČUJÍ O DRUHÉ"

   

   
     
     
   

   

  Syndrom vyhoření názorně

      

   

 • Informační portál Alfabet - "Pomocník rodin s dětmi se zdravotním postižením"

  Alfa Human Service, registrovaný poskytovatel sociálních služeb a akreditovaná vzdělávací instituce MPSV a MŠMT, již desátým rokem provozuje informační portálhttp://www.alfabet.cz, který je určen zejména rodinám s dětmi/mladistvými se zdravotním postižením. Alfabet.cz je evidován u Národní technické knihovny pod ISSN 2336-7555. Zároveň je od roku 2010 Alfabet archivován Národní knihovnou České republiky jako reprezentativní vzorek českého webu s cílem jeho dlouhodobého uchování pro budoucí historické a výzkumné účely.

 • Koučink

  Popis služby

  Koučování je technika osobního a pracovního rozvoje zaměřená na zvýšení klientova potenciálu, aktivizaci a využití rezerv a silných stránek, zlepšení vnímání reality.

  Kouč pracuje jako průvodce, který podporuje a pomáhá klientovi rozpoznávat neviděné, slyšet neslyšené a vyslovovat nevyslovené. Kouč vede klienta k uvědomění a nacházení vlastního přijatelného řešení. Základním předpokladem koučovací práce je klientova schopnost sebereflexe. V koučování používáme celostní humanistický přístup vycházející z terapeutických směrů Gestalt a Biosyntéza. Při vlastní práci klienta kotvíme v tom co se děje tady a teď, otevíráme prostor pro pojmenovávání a řešení problémů a pro práci se souvisejícími emocemi a tělesnými strukturami.  

  Co Vám můžeme nabídnout:

  • Koučování řídících pracovníků školních a předškolních zařízení (podpora řídících dovedností, řešení konfliktů, komunikaci, psychickou stabilitu.  Dále poskytujeme podporu práce se změnami související s inkluzí primárně zaměřenou na týmovou spolupráci, komunikace s rodiči dětí, zpětnou vazbu, delegování, další vzdělávání včetně pedagogické a osobní reflexe, komunikaci se zřizovatelem...atd.) 
  • Koučování zaměstnanců v řídících firemních pozicích (mateřství jako cesta osobního a pracovního rozvoje, podpora při řešení složitých životních situacích  rozvod, úmrtí, konflikty v rodině a pod.)
  • Koučování běžných pracovních situací (řízení týmu, práce s konfliktem, delegování, úkolování atd.).

  Možnost využití služby Koučování jako zaměstnaneckého benefitu zaměřeného na rozvoj profese a psychické stability.

  Náš koučing je vhodný pro střední managment i týmové zaměstnance.

   

  Kdo službu poskytuje

  Službu poskytují certifikovaní kouči České asociace koučů (ČAKO)

  Karel Šoral - certifikovaný kouč
  Mgr. Martina Chmelová Karel Šoral

  Jak služba probíhá

  Konkrétní zaměření koučování je přizpůsobováno potřebám a cílům klienta. Vztah terapeuta a klienta, stejně jako kouče a koučovaného je založen na partnerství a společném úsilí o dosažení definovaných cílů. Zakázka je definována během prvního sezení. Obvykle na vyřešení problému počítáme 3 – 5 sezení v délce 1 - 1,5 hodiny, které probíhají zpravidla 1 x za 14 dní až 3 týdny. Po 3 - 5 sezeních koučovaný společně s koučem vyhodnotí naplnění cílů, které si stanovili na začátku a spolupráci ukončí nebo v ní pokračují i nadále.

  Koučování probíhá v organozaci Alfa H.S. nebo v místě koučovaného.

  Cena služby

  Základní cena za 60 minut:

  • pro komerční firmy 3 500,- Kč 
  • pro školská zařízení 2 500,-Kč 

  jedná se o konečnou cenu, Alfa H.S. není plátcem DPH. V případě, že koučování probíhá v mimopřažském místě, je součástí fakturace za odvedenou službu příspěvek na dopravu kouče ve výši prokázané cestovní náhrady. 

  Celková výsledná cena vždy záleží na definici celého rámce spolupráce s firmou, organizací (počtu setkání). Oba koučové poskytují své služby Alfa Human Service částečně na dobrovolné bázi. Výtěžek za jejich profesionálně odvedenou práci věnují Alfa Human Service na podporu hlavní činnosti organizace, tedy pomoc pečujícím rodičům s dětmi se zdravotním postižením.

  Klient si tedy koupí službu a ještě pomůže potřebným!

  Objednávky 

  Mgr. Martina Chmelová, tel. 603 31 79 97, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

 • Miniškolka Alfík

  Miniškolka Alfík je spolufinancována z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

  Od 1.9. 2016. Alfa H.S. provozuje na Jarově miniškolku Alfík pro děti již od 2 let. Miniškolka Alfík je otevřena každý pracovní den, od 8.30 do 15 hodin. Alfík je registrovanou dětskou skupinou MPSV. 

  Popis služby:

  Alfík se zaměřuje na individuální výchovnou péči a na rozvoj schopností dítěte, jeho kulturních a hygienických návyků přiměřených věku. Děti jsou pomocí her, čtení a venkovních aktivit připravovány na plynulé zapojení do systému předškolního vzdělávání a stejně tak si postupně zvykají na dětský kolektiv. Doplňkově je pro rodiče možné využívat sdílené pracovní místo v kancelářích Alfa Human Service a mít tak své dítě v blízkosti, ale zároveň hlídáno a plně zabaveno.

   

  Proč Alfík? 

  • Rodinné prostředí, ve kterém se Vaše dítě cítí jako doma
  • Individuální přístup – max. 6 dětí ve třídě
  • Vzdělávací přistup, který podporuje rozvoj právě Vašeho dítěte
  • Otevřeno od 8 do 15:30 hodin
  • Odbornost, kvalifikace a profesionalita jsou pro nás samozřejmostí
  • S dětmi pracujeme již 16 let

  Kdo službu poskytuje:

  O děti se starají zkušené pracovnice Mgr. Hana Hrubá a Lenka Šormová-Novotná. Hana Hrubá se zároveň zaměřuje na logopedickou prevenci mladších předškolních dětí. Miniškolku provozuje nezisková organizace Alfa Human Service, která má 16 let zkušeností s prací s rodinami a jejich dětmi.

  Jak služba probíhá:

  Ve skupině je na jednu učitelku 6 dětí, ta má možnost přistupovat ke každému dítěti opravdu individuálně. Individuální přístup dodržujeme i v komunikaci s rodiči. V případě zájmu může rodič využít sdílené pracovní místo v přilehlých kancelářích Alfa Human Service.

  Pro koho je služba určena:

  • Děti od dvou do šesti let
  • Děti se speciálními potřebami
  • Děti s potřebou individuálního přístupu

  Kde se služba poskytuje:

  • ALFA Centrum, Na Vrcholu 25, Praha 3

  Cena služby:

  Jedná se o dotovanou službu z Evropského sociálního fonduprostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, rodiče platí pravidelný příspěvek, jehož výše závisí na frekvenci docházky dítěte. V případě docházky dítěte od 8 do 9 hodin se jedná o placenou službu, která se řídí platným ceníkem organizace.

  Po dohodě se zákonným zástupcem dítěte školka nabízí také péči o dítě mimo otevírací dobu školky v prostorách školky a to denně od 17:00 do 19:00 hodin. Hodinová sazba za hlídání mimo pracovní dobu miniškolky činí: 150 Kč/hodina. Využití sdíleného pracovního místa: 200 Kč/á den.

  Ceny jsou uvedeny bez stravy. Stravu zajišťují rodiče. Pracovnice stravu dítěti ohřeje. Po celou dobu pobytu dítěte v DS Alfík mají děti k dispozici vodu, čaj či šťávu na pití. Je tak zajištěn plný pitný režim

  Kontakt: 

  242 441 486, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Dokument ke stažení

 • Objednejte si naše odborné služby

  ženy využívají odborné služby

  Alfa Human Service poskytuje klientům vysoce profesionální služby z oblasti HR.

  Služba má pro klienta ještě navíc přidanou hodnotu v podobě společenské odpovědnosti (CSR), neboť veškerý zisk z této služby jde na hlavní činnost Alfa Human Service.

  Alfa Human Service je členem Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR).

   

   
 • Pobyty pro rodiče s dětmi se zdravotním postižením

  Asistenti s vozíčkáři

  Psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením pořádá Alfa Human Service více než deset let. Tyto pobyty jsou mezi rodiči oblíbené a ceněné. Pečujícím osobám poskytují akreditovaný vzdělávací program zaměřený především na prevenci syndromu vyhoření, partnerskou komunikaci, posilování výchovných kompetencí se zaměřením na soběstačnost a samostatnost dětí v rámci jejich handicapu

  Pobyty jsou pětidenní až sedmidenní v závislosti na potřebách rodičů a lokalitě. Program zahrnuje podporu celé rodiny včetně zdravých sourozenců či prarodičů.

   

  Rodiny se mohou těšit na zajímavá témata z oblasti tzv. sdílené péče, seznámení s novými lidmi, kteří mají stejné problémy, ale i na cvičení a odpočinek. Na děti čeká arteterapie, aromaterapie, spousta her a nových kamarádů. Každý rodič po dokončení kurzu obdrží akreditované osvědčení vzdělávacího programu MPSV.

  Pro koho je služba určena: 

  • Rodinám s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením
  • Pěstounům s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením

  Cena služby:

  Celková částka poukazu na pobyt pro jednu osobu činí cca 6 000 Kč. V uplynulých letech se organizaci Alfa dařilo získávat dotace. V případě dotací, rodič platil cenu za ubytování stravu, veškeré ostatní služby byly hrazeny z dotace.   

  Termíny:

  V roce 2017 se neuskuteční žádný dotovaný pobyt. V případě potřeby je možné pro zájemce (skupiny 10 rodin) uspořádat pobyt tzv. "na klíč" dle individuálních potřeb, výše uvedená kalkulace pobytu vychází z počtu 10 rodin. 

  Kontakt pro objednání a další informace:

  Mgr. Martina Chmelová., tel: 242 441 486, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

   

 • Souboj bublin aneb Jeden den nestačí

  Pod „dozorem“ místopředsedkyně Senátu Miluše Horské si dnes 17. 5. od 14 hodin herec Petr Vacek na vlastní kůži vyzkoušel, jak náročné je pečovat o dítě se zdravotním postižením. Touto akcí by nezisková organizace Alfa Human Service chtěla upozornit na důležitost podpory pečujících osob, ať už rodičů dětí se zdravotním postižením nebo dlouhodobě pečujících o své blízké v případě nemoci.

  Okolí Alfa centra na pražském Jarově se dnes proměnilo v území s pokladem, který děti se zdravotním postižením hledaly za pomoci Petra Vacka, rodičů a asistentů. Jedním z úkolů bylo vyfouknout bublinu bublifukem, což se velmi dařilo paní místopředsedkyni Horské i Petru Vackovi, kteří se vzájemně vyzvali na souboj.

  Děkujeme všem za účast, nevíme, jak Vy, ale my jsme si to užili!!

 • Víš, co čteš? - kroužek pro rozvoj čtenářské gramotnosti pro mladší školáky

  Dítě cvičí čtení

  Cílem kroužku je rozvíjení vyjadřovacích schopností, komunikačních dovedností, slovní zásoby a hlavně čtenářské gramotnosti malých školáků.

  Společně si budeme hrát s textem jednoduchých příběhů, hledat odpovědi na otázky, doplňovat kvízy a tím se učit většímu soustředění a pozornosti při čtení textů. Kroužek bude probíhat 1 – 2 týdně ve skupince max 4 dětí.

EasyTagCloud v2.8