3 items tagged "Pobyty"

 • Pobyty pro rodiče s dětmi se zdravotním postižením

  Asistenti s vozíčkáři

  Psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením pořádá Alfa Human Service více než deset let. Tyto pobyty jsou mezi rodiči oblíbené a ceněné. Pečujícím osobám poskytují akreditovaný vzdělávací program zaměřený především na prevenci syndromu vyhoření, partnerskou komunikaci, posilování výchovných kompetencí se zaměřením na soběstačnost a samostatnost dětí v rámci jejich handicapu

  Pobyty jsou pětidenní až sedmidenní v závislosti na potřebách rodičů a lokalitě. Program zahrnuje podporu celé rodiny včetně zdravých sourozenců či prarodičů.

   

  Rodiny se mohou těšit na zajímavá témata z oblasti tzv. sdílené péče, seznámení s novými lidmi, kteří mají stejné problémy, ale i na cvičení a odpočinek. Na děti čeká arteterapie, aromaterapie, spousta her a nových kamarádů. Každý rodič po dokončení kurzu obdrží akreditované osvědčení vzdělávacího programu MPSV.

  Pro koho je služba určena: 

  • Rodinám s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením
  • Pěstounům s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením

  Cena služby:

  Celková částka poukazu na pobyt pro jednu osobu činí cca 6 000 Kč. V uplynulých letech se organizaci Alfa dařilo získávat dotace. V případě dotací, rodič platil cenu za ubytování stravu, veškeré ostatní služby byly hrazeny z dotace.   

  Termíny:

  V roce 2017 se neuskuteční žádný dotovaný pobyt. V případě potřeby je možné pro zájemce (skupiny 10 rodin) uspořádat pobyt tzv. "na klíč" dle individuálních potřeb, výše uvedená kalkulace pobytu vychází z počtu 10 rodin. 

  Kontakt pro objednání a další informace:

  Mgr. Martina Chmelová., tel: 242 441 486, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

   

 • Poslední letošní psychorehabilitační pobyt

  Dne 14.11. až 20.11. 2014 proběhl poslední psychorehabilitační pobyt pro pečující rodiče a jejich děti se zdravotním postižením v tomto roce. Pobytu se zúčastnilo celkem 8 rodin s 11 dětmi. Práce s rodiči byla zaměřena na podporu psychické stability formou relaxace, uvolnění, práce s tělem a barvami. Velký zájem a soustředění vyvolala práce s pískovými mandalami.
 • Poslední psychorehabilitační pobyt projektu PP plně obsazen

  Psychorehabilitační pobyt ve Střelských Hošticích se bude tento rok konat v termínu 17. 4. - 23. 4. 2015. Pobyt je plně obsazen. Účastníci se mohou těšit na vzdělávací program, relaxace, cvičení, výlety. Užijeme si všichni spoustu zábavy a získáme i spoustu důležitých poznatků!

EasyTagCloud v2.8