Alfa – kontaktní komunitní centrum

Komunitní centrum Alfa

CZ 07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000140

Poskytovatel dotace: Operační program Praha – pól růstu ČR

Datum zahájení realizace projektu: 1. 1. 2017
Datum ukončení realizace projektu: 31. 12. 2018

Cíl projektu:

Cílem projektu je vytvoření komunitního centra Alfa v městské části Praha 3 – Jarov a jeho okolí. Projekt usiluje o rozšíření nabídky vzdělávacích a volnočasových aktivit pro rodiny
s dětmi v nepříznivé sociální situaci a pro seniory, kteří se nemají možnost zapojit do služeb, které nabízí Praha 3.

Popis projektu:

Projekt nabízí, prostřednictvím nově zavedených nebo stávajících aktivit, podporu rodinám s dětmi v nepříznivé sociální situaci a seniorům z Praha 3 a okolí.

Prostřednictvím projektu budou realizovány tyto aktivity:

 1. Zájmově vzdělávací aktivity pro děti z rodin v nepříznivé situaci - v rámci této aktivity se mohou děti zapojit do čtyř různých kroužků, které probíhají 1x týdně
  - Kroužek Doučování ve spolupráci se základními školami

  - Kroužek Poznej svou sílu

  - Kroužek Arteterapie

  - Kroužek Cestou necestou po těle

 2. Poradenské a terapeutické aktivity pro rodiče v tíživé situaci – zde je rodičům nabízena podpora psychické stability, nízkého sebevědomí, řešení a prevence syndromu vyhoření, včetně osvojování zdravých výchovných kompetencí.

 3. Trénink paměti pro seniory, kteří se chtějí aktivně zapojovat do společnosti a posilovat svoji psychickou kondici, formou her, povídání a interaktivních cvičení.

 4. Cvičení pro seniory, které zahrnuje kombinaci různých metod a cvičení. Je zaměřeno na podporu aktivity a soběstačnosti.

   

   

   

   

   

  Koordinátor projektu: Kristýna Padrtová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.