Ambulantní poradenské centrum pro pražské rodiny s dětmi se zdravotním postižením

MPSV

Projekt Ambulantní poradenské centrum pro pražské rodiny s dětmi se zdravotním postižením je realizován v období od 1.4. do 31.12 2013 v Praze. Projekt je podpořen z prostředků MPSV z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí. Ambulantní poradenské centrum funguje již od 1.1. 2013 a poskytuje primárně své služby klientům ze středočeského kraje. Tímto rozšiřuje a nabízí své služby i pražským klientům.

Cíle projektu jsou zaměřeny na podporu a pomoc rodičům dětí se zdravotním postižením v oblasti posilování rodičovských a výchovných kompetencí.

Rodičům a jejich dětem jsou v ambulantním centrum poskytovány služby

  • Poradenství/koučování (výchovné přístupy, podpora rodiče v náročných situací)
  • Ergoterapie (diagnostika, nácvik)

Alfa Human Service dále nabízí v rámci tohoto centra poskytovatelům sociálních služeb, rodičovským skupinám a učitelům workshopy a přednášky se zaměřením na problematiku potřeb dětí se zdravotním postižením, základní informace o ergoterapii a jejího využití pro nácvik soběstačnosti dětí se zdravotním postižením v rámci jejich možností.

Poradenství a terapie jsou poskytovány s finanční spoluúčastí klienta, přednášky a workshopy jsou poskytovány zdarma.

Práci realizuje Alfa Human Service – akreditovaná vzdělávací instituce MPSV (č. 2011/0521-I) a MŠMT (48 191/2012-201-889) s více jak třináctiletou praxí v oblasti vzdělávání dospělých, práce s rodičovskými skupinami a dětmi a poradenstvím.

Aktivity projektu Ambulantní poradenské centrum pro pražské rodiny s dětmi se zdravotním postiženíjsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

V případě zájmu o workshopy nebo jakékoliv další informace se obracejte na Danielu Jeníčkovou +420 603 712 923 (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Poradenství a ergoterapie probíhají v ambulantním centru Alfa Human Service, Koněvova 2427/205, Praha 3, budova polikliniky Jarov, 4 patro, vždy po předchozí telefonické domluvě na +420 608 329 359, 242 441 486, (Petra Syrovátková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)