Podpora pečujících rodičů a jejich dětí se zdravotním postižením

 

 

 

 

 

Projekt Podpora pečujících rodičů a jejich dětí se zdravotním postižením č. CZ.1.04/3.1.02/86.00080 bude realizován od 1. 12. 2012 do 30. 6. 2015 ve třech krajích ČR – Plzeňském, Pardubickém a Středočeském. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Cílem projektu je posílit pečující biologické a pěstounské rodiče v psychické stabilitě, výchovných kompetencích a přípravě ke sdílené péči o dítě/mladistvého se ZP. Získané znalosti a dovednosti předané rodičům a jejich dětem pomáhají k samostatnému řešení problémů, k možnosti umístění nebo udržení se na trhu práce, a tím k vystoupení z kruhu sociální izolace, finanční závislosti na státu a k prevenci závislosti na sociální službě v pozdějším věku dítěte/mladistvého se ZP.

Program je určen pro rodiny s dětmi mladistvými do 26 let se ZP ze Středočeského, Pardubického a Plzeňského kraje. Práci realizuje Alfa Human Service - akreditovaná vzdělávací instituce MPSV (č.2007/292-I) s více jak desetiletou praxí v oblasti práce s rodičovskými skupinami a vzdělávání dospělých.

V rubrice naleznete podrobnější informace, harmonogram aktivit a informace o realizačním týmu. V případě Vašeho zájmu o zapojení do projektu, potřeby informací a dotazů se obracejte na Petru Syrovátkovou, DiS. na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na tel. 242 441 486.