Alfa - silná nezisková organizace

Operační program adaptabilita Hlavní město Praha Evropská unie

Projekt Alfa – silná nezisková organizace č. CZ. 2.17/2.1.00/36230 je realizován v období od 1. 6. 2013 do 30. 12. 2014 v Praze.

Projekt je podpořen z prostředků ESF (Operační program Praha Adaptabilita a Magistrátu hl. města Prahy).

Cíle projektu jsou

  • tvorba a realizace fundraisingového plánu a jeho zakomponování do procesů řízení a chodu organizace
  • vzdělávání týmu organizace Alfa Human Service

Fundraisingový plán bude realizován prostřednictvím prodeje vlastních odborných znalostí, dovedností a služeb komerčním partnerům. Z těchto výdělků budou poté financovány služby rodičům a jejich dětem.

Změna skladby příjmů organizace přispěje k větší stabilitě a síle neziskové organizace, která poskytuje své služby znevýhodněným osobám. Záměrem projektu je změna poměru příjmů organizace na více než 20 % z vlastních zdrojů do dvou let.

Součástí realizace fundraisingového plánu bude i vzdělávání projektového týmu, které umožní rozšířit a zvýšit odbornost a kapacitu služeb organizace pro rodiče a pěstouny, kteří se starají o dítě se zdravotním postižením nebo speciálními vzdělávacími potřebami.

Vybrané kmenové zaměstnankyně se zúčastní výcviku Mediace, Videotréninku interakcí a Dyadické vývojové terapie. Další vzdělávání bude určeno pro asistenty, kteří pracují s dětmi se zdravotním postižením a to v oblastech první pomoci, komunikačních technik s rodiči, výchovných prvků při nácviku soběstačnosti a sebeobsluhy dětí.

Práci realizuje Alfa Human Service – akreditovaná vzdělávací instituce MŠMT (48 191/2012-201-889) s více jak třináctiletou praxí v oblasti vzdělávání dospělých, práce s rodičovskými skupinami, dětmi a speciálním poradenstvím.

V případě zájmu o informace se obracejte na koordinátorku projektu Lucii Štěpánkovou, +420 242 441 830, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo fundraiserku Kláru Píchovou Dudkovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Operační program adaptabilita - Alfa - silná nezisková organizace