Pobyty pro rodiče s dětmi se zdravotním postižením

Asistenti s dětmi se zdravotním postižením na pobytu

Psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením pořádá Alfa Human Service více než deset let. Tyto pobyty jsou mezi rodiči oblíbené a ceněné. Pečujícím osobám poskytují akreditovaný vzdělávací program zaměřený především na prevenci syndromu vyhoření, partnerskou komunikaci, posilování výchovných kompetencí se zaměřením na soběstačnost a samostatnost dětí v rámci jejich handicapu

Pobyty jsou pětidenní až sedmidenní v závislosti na potřebách rodičů a lokalitě. Program zahrnuje podporu celé rodiny včetně zdravých sourozenců či prarodičů.

 

Rodiny se mohou těšit na zajímavá témata z oblasti tzv. sdílené péče, seznámení s novými lidmi, kteří mají stejné problémy, ale i na cvičení a odpočinek. Na děti čeká arteterapie, aromaterapie, spousta her a nových kamarádů. Každý rodič po dokončení kurzu obdrží akreditované osvědčení vzdělávacího programu MPSV.

Pro koho je služba určena: 

  • Rodinám s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením
  • Pěstounům s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením

Cena služby:

Celková částka poukazu na pobyt pro jednu osobu činí cca 6 000 Kč. V uplynulých letech se organizaci Alfa dařilo získávat dotace. V případě dotací, rodič platil cenu za ubytování stravu, veškeré ostatní služby byly hrazeny z dotace.   

Termíny:

V roce 2017 se neuskuteční žádný dotovaný pobyt. V případě potřeby je možné pro zájemce (skupiny 10 rodin) uspořádat pobyt tzv. "na klíč" dle individuálních potřeb, výše uvedená kalkulace pobytu vychází z počtu 10 rodin. 

Kontakt pro objednání a další informace:

Mgr. Martina Chmelová., tel: 242 441 486, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.