Miniškolka Alfík

Miniškolka Alfík je spolufinancována z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Od 1.9. 2016. Alfa H.S. provozuje na Jarově miniškolku Alfík pro děti již od 2 let. Miniškolka Alfík je otevřena každý pracovní den, od 8.30 do 15 hodin. Alfík je registrovanou dětskou skupinou MPSV. 

Popis služby:

Alfík se zaměřuje na individuální výchovnou péči a na rozvoj schopností dítěte, jeho kulturních a hygienických návyků přiměřených věku. Děti jsou pomocí her, čtení a venkovních aktivit připravovány na plynulé zapojení do systému předškolního vzdělávání a stejně tak si postupně zvykají na dětský kolektiv. Doplňkově je pro rodiče možné využívat sdílené pracovní místo v kancelářích Alfa Human Service a mít tak své dítě v blízkosti, ale zároveň hlídáno a plně zabaveno.

 

Proč Alfík? 

  • Rodinné prostředí, ve kterém se Vaše dítě cítí jako doma
  • Individuální přístup – max. 6 dětí ve třídě
  • Vzdělávací přistup, který podporuje rozvoj právě Vašeho dítěte
  • Otevřeno od 8 do 15:30 hodin
  • Odbornost, kvalifikace a profesionalita jsou pro nás samozřejmostí
  • S dětmi pracujeme již 16 let

Kdo službu poskytuje:

O děti se starají zkušené pracovnice Mgr. Hana Hrubá a Lenka Šormová-Novotná. Hana Hrubá se zároveň zaměřuje na logopedickou prevenci mladších předškolních dětí. Miniškolku provozuje nezisková organizace Alfa Human Service, která má 16 let zkušeností s prací s rodinami a jejich dětmi.

Jak služba probíhá:

Ve skupině je na jednu učitelku 6 dětí, ta má možnost přistupovat ke každému dítěti opravdu individuálně. Individuální přístup dodržujeme i v komunikaci s rodiči. V případě zájmu může rodič využít sdílené pracovní místo v přilehlých kancelářích Alfa Human Service.

Pro koho je služba určena:

  • Děti od dvou do šesti let
  • Děti se speciálními potřebami
  • Děti s potřebou individuálního přístupu

Kde se služba poskytuje:

  • ALFA Centrum, Na Vrcholu 25, Praha 3

Cena služby:

Jedná se o dotovanou službu z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, rodiče platí pravidelný příspěvek, jehož výše závisí na frekvenci docházky dítěte. V případě docházky dítěte od 8 do 9 hodin se jedná o placenou službu, která se řídí platným ceníkem organizace.

Po dohodě se zákonným zástupcem dítěte školka nabízí také péči o dítě mimo otevírací dobu školky v prostorách školky a to denně od 17:00 do 19:00 hodin. Hodinová sazba za hlídání mimo pracovní dobu miniškolky činí: 150 Kč/hodina. Využití sdíleného pracovního místa: 200 Kč/á den.

Ceny jsou uvedeny bez stravy. Stravu zajišťují rodiče. Pracovnice stravu dítěti ohřeje. Po celou dobu pobytu dítěte v DS Alfík mají děti k dispozici vodu, čaj či šťávu na pití. Je tak zajištěn plný pitný režim

Kontakt: 

242 441 486, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dokument ke stažení