KOUČOVÁNÍ / HR SLUŽBYPSYCHOREHABILITAČNÍ POBYTY

Pobyty pro rodiče s dětmi se zdravotním postižením

Psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením pořádá Alfa Human Service více než deset let. Pečujícím osobám poskytujeme vzdělávací program zaměřený především na prevenci syndromu vyhoření, partnerskou komunikaci, posilování výchovných kompetencí se zaměřením na soběstačnost a samostatnost dětí v rámci jejich handicapu. Pobyty jsou čtyř až sedmidenní v závislosti na potřebách rodičů a lokalitě. Program zahrnuje podporu celé rodiny včetně zdravých sourozenců či prarodičů.

 

Rodiny se mohou těšit na zajímavá témata z oblasti tzv. sdílené péče, seznámení s novými lidmi, kteří mají stejné problémy, ale i na cvičení a odpočinek. Na děti čeká arteterapie, aromaterapie, spousta her a nových kamarádů. Každý rodič po dokončení kurzu v případě potřeby obdrží osvědčení vzdělávacího programu.

 

 

Pro koho je služba určena: 

  • Rodinám s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením
  • Pěstounům s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením

 

 

Cena služby:

 

Celková částka poukazu na pobyt pro jednu osobu činí cca 6 000 Kč. V uplynulých letech se organizaci Alfa dařilo získávat dotace. V případě dotací, rodič platil režijní cenu za ubytování, stravu, veškeré ostatní služby byly hrazeny z dotace. V současné době žádné dotace na zajištění služby nečerpáme a službu poskytujeme na zakázku organizacím, které poskytují služby pečujícím rodinám.

 

Termíny:

 

Dle individuální domluvy.

 

 

Kontakt pro objednání a další informace:

 

V případě potřeby je možné pro zájemce (skupiny 10 rodin) uspořádat pobyt tzv. „na klíč“ dle individuálních potřeb.

 

Kristýna Padrtová, tel: 242 441 486,  kristyna.padrtova@alfabet.cz