3 items tagged "Pobyty"

 • Pobyty pro rodiče s dětmi se zdravotním postižením

  Asistenti s vozíčkáři

  Psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením pořádá Alfa Human Service více než deset let. Pečujícím osobám poskytujeme vzdělávací program zaměřený především na prevenci syndromu vyhoření, partnerskou komunikaci, posilování výchovných kompetencí se zaměřením na soběstačnost a samostatnost dětí v rámci jejich handicapu. Pobyty jsou čtyř až sedmidenní v závislosti na potřebách rodičů a lokalitě. Program zahrnuje podporu celé rodiny včetně zdravých sourozenců či prarodičů.

  Rodiny se mohou těšit na zajímavá témata z oblasti tzv. sdílené péče, seznámení s novými lidmi, kteří mají stejné problémy, ale i na cvičení a odpočinek. Na děti čeká arteterapie, aromaterapie, spousta her a nových kamarádů. Každý rodič po dokončení kurzu v případě potřeby obdrží osvědčení vzdělávacího programu.

   

  Pro koho je služba určena: 

  • Rodinám s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením
  • Pěstounům s dětmi/mladistvými a dospělými osobami se zdravotním postižením

  Cena služby:

  Celková částka poukazu na pobyt pro jednu osobu činí cca 6 000 Kč. V uplynulých letech se organizaci Alfa dařilo získávat dotace. V případě dotací, rodič platil režijní cenu za ubytování, stravu, veškeré ostatní služby byly hrazeny z dotace. V současné době žádné dotace na zajištění služby nečerpáme a službu poskytujeme na zakázku organizacím, které poskytují služby pečujícím rodinám.   

  Termíny:

  V roce 2018 se uskutečnily dva dotované pobyty "na klíč" (v květnu a říjnu 2018) díky finanční podpoře Nadace Agrofert.

   

  Kontakt pro objednání a další informace:

  V případě potřeby je možné pro zájemce (skupiny 10 rodin) uspořádat pobyt tzv. "na klíč" dle individuálních potřeb.

  Kristýna Padrtová, tel: 242 441 486,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

   

 • Podpora neformálních pečovatelů

  Reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006431
  Program
  Operační program zaměstnanost (OPZ)
  Donátor MPSV
  Působnost Středočeský, Pardubický, Plzeňský, Hradecký a Ústecký kraj

  Tento projekt je realizován v období 1.7.2018 až 30.6. 2021 a financován v rámci Operačního programu Zaměstnanost ESF. Z toho důvodu jsou všechny aktivity pro klienty poskytovány bezplatně.

  Prostřednictvím projektu nabízíme aktivity dlouhodobě pečujícím rodičům s mladistvými nebo dospělými dětmi se zdravotním postižením a neformálním pečovatelům, kteří se starají o seniorní rodiče nebo nemocné partnery.

  Cílem projektu je podpora dlouhodobě pečujících osob formou podpůrných služeb a specifického poradenstvízaměřeného na zvýšení informovanosti a dovedností pečujících a zmírnění jejich izolace, přetížení a sociálního znevýhodnění.

  Základními aktivitami jsou:

  • Poradenství a terapie(přímá práce s klientem)
  • Pobyty rodin s mladistvými osobami se ZP
  • Edukace a nácvikyúlevových technik
  • Informováníodborné i laické veřejnosti o problematice náročnosti péče o
  • druhé v domácím prostředí (kontakty, workshopy, konference,
  • Publikovánítématu ve článcích a video rozhovorech na webu alfabet.cz

  Cílové skupiny:

  • Neformální pečovatelé
  • Osoby se zdravotním postižením

   

   

 • Poslední letošní psychorehabilitační pobyt

  Dne 14.11. až 20.11. 2014 proběhl poslední psychorehabilitační pobyt pro pečující rodiče a jejich děti se zdravotním postižením v tomto roce. Pobytu se zúčastnilo celkem 8 rodin s 11 dětmi. Práce s rodiči byla zaměřena na podporu psychické stability formou relaxace, uvolnění, práce s tělem a barvami. Velký zájem a soustředění vyvolala práce s pískovými mandalami.

EasyTagCloud v2.8