Alfa – kontaktní komunitní centrum

Projekt s reg. číslem CZ 07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000140 je realizován od 1.1. 2017 do 31.12. 2018 prostřednictvím podpory Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

Cíl projektu je zaměřen na podporu komunitních aktivit v městské části Praha 3 – Jarov a jeho okolí a usiluje o rozšíření nabídky vzdělávacích a volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi v nepříznivé sociální situaci a pro seniory.

Popis projektu:

Aktivity nabízí prostřednictvím nově zavedených nebo stávajících aktivit, podporu rodinám s dětmi v nepříznivé sociální situaci a seniorům z Praha 3 a okolí.

 1. Zájmově vzdělávací aktivity pro děti z rodin v nepříznivé situaci - v rámci této aktivity se mohou děti zapojit do čtyř různých kroužků, které probíhají 1x týdně na základních školách ZŠ Jeseniova a Chmelnice
  - Kroužek Doučování ve spolupráci se základními školami

  - Kroužek Poznej svou sílu

  - Kroužek Arteterapie

  - Kroužek Cestou necestou po těle

 2. Poradenské a terapeutické aktivity pro rodiče v tíživé situaci –  v ambulanci Alfa je dlouhodobě pečujícím rodičům nabízena podpora psychické stability, opatření k prevenci syndromu vyhoření, včetně osvojování zdravých výchovných kompetencí.

 3. Trénink paměti pro seniory, kteří se chtějí aktivně zapojovat do společnosti a posilovat svoji psychickou kondici, formou her, povídání a interaktivních cvičení.

 4. Cvičení pro seniory, které zahrnuje kombinaci různých metod a cvičení. Je zaměřeno na podporu aktivity a soběstačnosti.

   

  Koordinátor projektu: Kristýna Padrtová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.z, telefon 242 441 486