Skupinové setkání pečujících je podpořeno v rámci Operačního programu zaměstnanost, projektu Psychoterapeutická podpora, edukace a specifické poradenství pro neformální pečovatele, registrační číslo CZ.03.2.X/0.0/0.0/16_134/0008175.
Malování, které léčí, Vás zve do prostoru za slova, za hranice všedního dne! Máte chuť zažít uvolnění a relaxaci? Výtvarná zkušenost není podmínkou!
„To nejcennější si neseme každý sám v sobě.“
Relaxační, psychohygienický workshop pro každého s malováním, sebeobjevováním a vnitřním obohacením. Podpůrný v procesu změn a aktivního přístupu k vlastnímu životu, za použití technik arteterapie a artefiletiky.
Na tomto setkání se pokusíme, po krátké meditaci, vytvořit mandalu z naší nálady. Mandala je vyvážený obrázek se středovým uspořádáním, v němž se slučují protiklady tvarové i barevné. Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu.
Z psychologů se jako první ve 20.století pozitivním účinkům mandal věnoval C.G.Jung a spojil tak východní filosofii se západní psychologií. Dnes mandalu můžeme nazvat jako kruhový ornament. Mandala se díky svému uspořádání kolem středu stává velkou relaxací s ornamenty, barvou a dost možná i něčím víc. Stává se nástrojem a prostředkem na cestě do míst, kde vládne klid, harmonie a láska.
A protože máme chrpové období může se v mandalách objevit chrpa!
Termín ONLINE workshopu: 20. 5. 2021 od 18 do 20 hodin, registrace zdarma ZDE.
Arteterapie je léčebná metoda využívající výtvarný projev, která navozuje psychickou pohodu, posiluje pozitivní emoce a energie, zlepšuje psychickou kondici, neutralizuje působení stresu a v neposlední řadě zlepšuje komunikační schopnosti. Malování se může stát pomůckou na cestě za sebepoznáním pro svou jednoduchost a uchopitelnost. Kreativita a výtvarná práce je pro práci našeho mozku klíčová, podporuje ho a rozvíjí. Výtvarný projev při arteterapii (a nemusí to být žádné umělecké dílo) je vždy velmi rozvíjející, osvobozující i uvolňující. Na setkání se pokusíme, po krátké meditaci, vytvořit mandalu z naší nálady. Mandala je vyvážený obrázek se středovým uspořádáním, v němž se slučují protiklady tvarové i barevné. Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu. Z psychologů se jako první ve 20.století pozitivním účinkům mandal věnoval C.G.Jung a spojil tak východní filosofii se západní psychologií. Dnes mandalu můžeme nazvat jako kruhový ornament. Mandala se díky svému uspořádání kolem středu stává velkou relaxací s ornamenty, barvou a dost možná i něčím víc. Stává se nástrojem a prostředkem na cestě do míst, kde vládne klid, harmonie a láska.
Artefiletika a arteterapie klade důraz na emocionální zážitek při výtvarném projevu, při kterém může docházet k hlubokému sebepoznání a pochopení vnitřních i vnějších vztahů. Každý si uvědomuje, že okolní svět je stále více přesycován impulzy, na které člověk nějak reaguje. Výtvarný projev pak může pomoci nepřehlednému nitru jedince vyjevit svou podstatu a pomoci očistit se od nepodstatného.
Artefiletika a arteterapie pomáhá v životních etapách, kdy naše pocity, přání či potřeby jsou těžko popsatelné slovy a řečí jsou prakticky nesdělitelné. Výtvarný projev pak zachytí, co slovy říci nelze i přesto, že cítíme, že je „to“ logickou součástí nás samých a našeho okolí.
Na arteterapeutickém setkání se budeme snažit probudit svou tvůrčí sílu, která je naším věrným životním průvodcem. S tvůrčí silou se posilují naše pozitivní emoce a oživují se pozitivní energie v nás. Malování má velký účinek při nalézání podnětů, které jsou prospěšné pro naši osobnost, pro naše zdraví.
Proč malovat?
Copyright 2019-2024 Alfa Human Service / TM Servis - the technical motion s.r.o.